По смртта на Флојд: Просторот пред Белата куќа доби име „Black Lives Matter“


3 копии

Тринаесет полицајци од Чикаго се собрале во канцеларијата за кампања на републиканецот Боби Раш на 2 јуни, додека во градот се ширеа насилни протести поради ...
| | веќе видена | слични

Шефот на моќниот полициски синдикат во Чикаго рече дека секој полицаец во градот кој ќе клекне на колено за време на протестите по смртта на Џорџ Флојд, ќе ...
| | веќе видена | слични

Неколку полицајци од Чикаго дремеле и си правеле кафе и пуканки стоејќи настрана од немирите во локалната конгресна канцеларија додека ограбувачите ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кризниот штаб на Белата куќа за борба против епидемијата на коронавирус денеска ги предупреди гувернерите на американските сојузни држави дека масовните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Илјадници демонстранти се собраа да го поддржат движењето „Животите на црнците се важни“ во паркот во Амстердам именуван по јужноафриканскиот борец против ...
| | веќе видена | слични

Еден од водачите на Њујоршката полиција ги обвини медиумите за „злоупотреба“ на полицијата. Мајкл О’Мер, шеф на добротворната асоцијација на државната полиција ...
| | веќе видена | слични

Еден од челниците на њујоршките полицајци ги обвини американските медиуми за „злоставување“ на полицајците. Мајкл О’Меара, шеф на полициското добротворно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 495 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По смртта на Флојд: Просторот пред Белата куќа доби име „Black Lives Matter“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: