Нови 48 случаи на коронавирус во Србија, заразени 28 лица во старски дом во Нови Сад


Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа во Белорусија биле потврдени 704 нови случаи на коронавирус, со што вкупниот број на заразени изнесува 52.520. Ова е најнизок дневен ...
| | веќе видена | слични

Вкупно до денес во таа земја се регистрирани 511.423 случаи на Ковид-19, пренесува „ТАС“. Во однос на претходниот ден, бројот на новозаразеи се зголемил за ...
| | веќе видена | слични

Рускиот кризен штаб за борба против коронавирусот објави дека бројот на заразени со коронавирус е зголемен за 8.987 во последните 24 часа. Вкупниот број до ...
| | веќе видена | слични

Индија ја мина Велика Британија според бројот на заразените со новиот коронавирус и стана четвртата најпогодена земја во светот, покажуваат податоците објавени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според податоците на Министерството за здравство, на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 6 пациенти. Таму вкупно се хоспитализирани 87 ...
сите 842 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 480 | | | веќе видена

По четири месеци тешка битка со вирусот, слободно можам да кажам дека ние одговоривме зрело, навремено и ефикасно. Го заштитивме здравствениот систем, ги ...
сите 165 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 312 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 48 случаи на коронавирус во Србија, заразени 28 лица во старски дом во Нови Сад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: