Николов: Ако е нормално премиер да седи во изолација и да вика излезете да гласате, тогаш СДСМ може да тера било какви избори


Техничкиот премиер по втор пат е во излоација и вели дека се е нормално, дека ситуацијата и покрај короната и овие високи бројки на новозаразени во едно ...
| | веќе видена | слични

Не треба да се очекува преку ноќ да се намали бројката на заразени со Ковид 19 ако претходно не се внимавало, а луѓето се опуштиле, вели микробиологот др. ...
| | веќе видена | слични

За него не се изненадување бројките со над 100 заболени, бидејќи надлежните премногу рано и нагло ги олабавиле мерките, но  она што сега загрижува според него ...
| | веќе видена | слични

„Во вакви ситуации, опизицијата секогаш е посреќна, да има лоши резултати од страна на власта во справување со вакви кризи“, изјави поранешниот министер за ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за здравство, Имер Селмани, за отвореното студио на ТВ 24 изјави дека вирусот е поотпорен од сите предвидувања на СЗО, но дека има една ...
| | веќе видена | слични

Имер Селмани во денешното гостување во отвореното студио како поранешен министер за здравство очекува дека ќе има светла страна, односно да се намали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема услови ни за кампања, ниту за кампања туку било какви изборни активност, Државната изборна комисија вели дека им се потребни повеќе од 20 денови истакна ...
| | веќе видена | слични

Докторот Петар Атанасовски од болницата „8 Септември“ во вечерашното гостување на ТВ 24 рече дека и тие се изненадени од големиот број на заразени со корона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не би се сложил дека вирусот е ослабен, гледајќи ги пациентите кои се хоспитализирани. Голем дел се на респиратори кај нас во “8 Септември“ со тешки клинички ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на „Отворено студио“ на „ТВ 24“, поранешниот директор на Здравствениот дом во Скопје, д-р Злате Мехмедовиќ, даде оценка дека генерално ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се обрати од Општина Карбинци на граѓаните и потенцираше дека ова се избори во кои одлучуваме во каква иднина ...
сите 541 | | | веќе видена

„Нашата држава има ситуација во која мораме да избереме парламент. Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ...
сите 286 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил објави фотографии од новиот паркинг на клиничкиот кампус „Мајка Тереза“. -Кога сликите сами ...
сите 155 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети денеска пред Парламентот изјави дека кандидатот за прв премиер Албанец Насер Зибери нема ниту ...
сите 269 | | | веќе видена

Она што го има во бомбата од мојот разговор со Независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, е нешто што јас многу пати сум го кажал и во јавноста, вели лидерот ...
сите 51 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николов: Ако е нормално премиер да седи во изолација и да вика излезете да гласате, тогаш СДСМ може да тера било какви избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: