(видео) Двајца њујоршки полицајци застрелани, еден прободен со нож во напад во Бруклин


Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Едно лице е убиено, а петмина се ранети во денешниот напад со нож во едно училиште во градот Врутки во Словачка. Полицијата го убила напаѓачот, соопштија ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Словачка е во шок по денешниот напад со нож во училиште на северот на земјата. Според словачките медиуми, 22-годишен маж убил еден, а повредил пет лица со нож. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Словачка се случил напад во едно училиште на северот на земјата. Како што јавуваат словачките медиуми, 22-годишното момче убил едно, а повредил пет лица. ...
| | веќе видена | слични

Непосредно по 3 часот утринава,, поранешниот сопруг ја прободел сопругата Љубица Вујичиќ (49) на Петлово брдо во Белград, а таа починала на лице место. Целиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или ...
сите 510 | | | веќе видена

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, ...
сите 205 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 215 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 122 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео) Двајца њујоршки полицајци застрелани, еден прободен со нож во напад во Бруклин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: