Маските ќе бидат обврзни до средина на есента


Индија ја мина Велика Британија според бројот на заразените со новиот коронавирус и стана четвртата најпогодена земја во светот, покажуваат податоците објавени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Британскиот министер за здравство Мет Ханкок смета дека 80 проценти од луѓето со позитивен тест не покажуваат знаци на заболување. Сепак, Ханкок вели дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Со вкупно 297.535 заболени, Индија го достигна четвртото место во светот по бројот на заразени со коронавирус. На прво место се САД, второ Бразил, на трето ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во последните 24 часа во Хрватска нема нови случаи на коронавирус, а од почетокот на епидемијата се заразени вкупно 2.249 лица, објави Штабот за цивилна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маските ќе бидат обврзни до средина на есента

Од:
До кого (е-маил):
Порака: