Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да стави крај на протестите


Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Обвинителството во Лос Анџелес најави дека нема да обвини илјадници демонстранти, кои беа приведени изминатите денови за непочитување полицискиот час, доколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
3 копии

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
| | веќе видена | слични

Протестите за смртта на Џорџ Флојд, кој настрада поради полициската бруталност во САД, продолжуваат, а има и такви кои ја користат ситуацијата за да крадат или ...
| | веќе видена | слични

Протестите во САД поради смртта на Џорџ Флојд, кој настрада поради полициска бруталност, траат десетти ден, а таквата ситуација се злоупотребува за многубројни ...
| | веќе видена | слични

Претежно мирни протести со стотици илјади учесници се одвиваа на улиците на Њујорк, Лос Анџелес, Филаделфија, Вашингтон, Атланта, Сан Франциско, Сиетл и други ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 407 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Да ги казниме оние кои што велат исправи се Македонијо, зашто сакаат пак да не клекнат на колена. И овој пат како и досега сме исправени пред големата победа ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да стави крај на протестите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: