ПРОТЕСТИТЕ ГИ КОРИСТАТ ЗА ДА КРАДАТ: Украдени 80 луксузни коли само од еден салон (ВИДЕО)


Протестите за смртта на Џорџ Флојд, кој настрада поради полициската бруталност во САД, продолжуваат, а има и такви кои ја користат ситуацијата за да крадат или ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред САД е вториот бран на случаи на коронавирусот , предупреди Ерик Тонер, експерт од Универзитетот Џон Хопкинс во Мериленд. -Во некои делови на земјата се ...
| | веќе видена | слични
13 копии

САД и официјално ја надминаа границата од два милиона заразени со коронавирусот, објави универзитетот Џонс Хопкинс. Ова следува шест недели откако беше ...
| | веќе видена | слични

Припадници на државната патрола на Минесота признаа дека „стратешки“ ги бушеле гумите на автомобилите за време на протестите поради смртта на Афроамериканецот ...
| | веќе видена | слични

Некои војници на Националната гарда распоредени на протестите во Вашингтон се покажаа позитивни на Ковид -19, изјавија официјалните лица во период кога високи ...
| | веќе видена | слични

Припадници на Националната гарда на округот Колумбија, кои одговорија на протестите за смртта на Џорџ Флојд, се позитивни на новиот коронавирус, потврди ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 622 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 173 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 396 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 341 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 436 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОТЕСТИТЕ ГИ КОРИСТАТ ЗА ДА КРАДАТ: Украдени 80 луксузни коли само од еден салон (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: