Од ноќеска укинат полицискиот час во Лос Анџелес, Сан Франиско и Сан Хозе


Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
7 копии

Градоначалничката на Сиетл, Џени Даркан изјави дека американскиот претседател Доналд Трамп треба да се „врати во својот бункер“ откако тој се закани дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека администрацијата ќе инвестира повеќе во обука на полицијата и ќе преземе чекори за зголемување на пристапот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на Сиетл, Џени Дуркан, во четвртокот ги бранеше демонстрантите кои прогласија автономна зона на улиците во градот, нарекувајќи ја патриотска, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп рекол дека неговата администрација повеќе нема да вложува во обука на полицијата и оценил дека САД не можат да ...
| | веќе видена | слични

Џени Дуркан, градоначалничката на Сиетл, рече дека градот нема да прифати влез на федералните трупи чија цел е растерување на демонстрантите од пред градската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ денеска оствари средба со граѓаните во Македонска Каменица посочи дека ова се прилично предизвикувачки избори ...
сите 501 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 196 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 139 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19,кој во последното деноноќие забележа највисок број досега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од ноќеска укинат полицискиот час во Лос Анџелес, Сан Франиско и Сан Хозе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: