Жиру даде искрена изјава за освоениот трофеј во финалето против Арсенал

Оливие Жиру успеа комплетно да ја промени својата ситуација во Челси, па во период од само неколку месеци од отпишан играч на Лампаред, се претвори во ударна ...
| | веќе видена | слични

Многумина го видоа Оливие Жиру како си заминува од редовите на Челси во јануарскиот преоден рок. Французинот не добиваше шанса од Френк Лампард и беше пред ...
| | веќе видена | слични

Оливие Жиру реши да го продолжи договорот со Челси на уште една година, тој е во одлично расположение на почетокот од подготовките за рестарт на сезоната. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оливие Жиру, поранешен напаѓач на Арсенал, откри дека е особено мотивиран кога играше во дресот на Челзи против поранешниот клуб во финалето на Лига на Европа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 353 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе присуствува на утрешната 36. седница на чиј дневен ред се законите од петтиот пакет мерки, изјави вечерва координаторот на ...
сите 326 | | | веќе видена

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 206 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 75 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жиру даде искрена изјава за освоениот трофеј во финалето против Арсенал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: