Жиру објаснува какви се сега тренинзите во услови на Ковид-19 и зошто одлучил да остане во Челси

Оливие Жиру реши да го продолжи договорот со Челси на уште една година, тој е во одлично расположение на почетокот од подготовките за рестарт на сезоната. ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо имаше интересна епизода со Курт Зума, го критукиваше неговиот настап со зборовите „играш како ѓубре“ во ерата кога соработуваа во Челзи, а сега ...
| | веќе видена | слични

Многумина го видоа Оливие Жиру како си заминува од редовите на Челси во јануарскиот преоден рок. Французинот не добиваше шанса од Френк Лампард и беше пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, на денешната седница во Собрание, истакна дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе дадат целосна ...
сите 799 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

200 илјади дози од кинеската вакцина до 28 април ќе пристигнат во државата. Подготвуваме спортски сали за вакцинирање во Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, ...
сите 391 | | | веќе видена

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
сите 472 | | | веќе видена

Кривичниот совет ја преиначи одлуката и, наместо куќен притвор, на ексгенералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и на сопственикот на „Инвока груп“, ...
сите 195 | | | веќе видена

Катастрофално се справуваме со корона вирусот и не треба да сме многу паметни за да дојдеме до еден таков заклучок, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 135 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 192 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жиру објаснува какви се сега тренинзите во услови на Ковид-19 и зошто одлучил да остане во Челси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: