Италија ги отвора границите меѓу сите региони од 3 јуни

Унгарија и Германија ги укинуваат патните ограничувања на едните и другите граѓаните од 8 часот наутро, во недела наутро, најави министерот за надворешни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јохансон на прес-конференција соопшти дека повеќето влади на земјите членки на ЕУ ќе ги укинат внатрешните гранични контроли до 15 јуни, но дека некои тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Директорот за Агенцијата за цивилно воздухопловство Томислав Тунтев смета дека не треба да се очекува аеродромите во земјава да бидат отворени пред 15 јуни. ...
| | веќе видена | слични

Европската унија целосно ќе ги отвори внатрешни граници до крајот на јуни и ќе започне со укинување на патните ограничување кон и од другите земји во јули, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Италија ги отвора границите меѓу сите региони од 3 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: