Швајцарија: По компликации од Ковид-19 почина десетмесечно бебе од Македонија


Како резултат на компликации проследени од Ковид-19, во Швајцарија почина десетмесечно бебе од Македонија, а веста за тамошните медиуми е потврдена од страна ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, во Велешко има тројца новозаразени со коронавирусот, меѓу кои и докторка од приватното здравство и тригодишно дете, а оздравени се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нови пет случаи на заразени полицајци со коронавирус се регистрирани во МВР, со што, вкупниот број на припадници на министерството кои се заразени од вирусот ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет семејства во Скопје носат вкупно 90 проценти од новозаболените лица во изминативе денови, кои се сега веќе во изолација. Растот на бројката на ...
| | веќе видена | слични

Меѓу заболените има и 11 здравствени работници од ГОБ „8 Септември“ и двајца здравствени работници во Клиниката за гинекологија и акушерство, информираше ...
| | веќе видена | слични

Десет заразени здравствени работници од Ковид 19 се регистрирани во Градската болница „8 септември“, која е позната како Ковид болница. Директорот Костов за ...
| | веќе видена | слични

Kоронавирусот се шири и во болниците. Меѓу заболените има и 11 здравствени работници од ГОБ „8 Септември“. Заболени се и двајца здравствени работници во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 591 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 174 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Три години устата им е полна со Европска Унија, три години лажат, манипулираат дека сме добиле некаков датум за почеток на преговорите со ЕУ, ама датумот никој ...
сите 454 | | | веќе видена

Во денешната колумна Сашо Ордановски ја прокоментира квалификацијата од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вчерашната бомба дека тој и новинарот ...
сите 245 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија: По компликации од Ковид-19 почина десетмесечно бебе од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: