Пендаровски му се заблагодари на папата за храброста која им ја влева на луѓето во борбата против коронавирусот

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Папата предводеше молитва во ватиканската градина, најголемиот собир во седиштето на Римокатоличката црква по речиси три месеци, на кој присуствувале околу 130 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Папата Франциск ги повика светските политички лидери парите наместо за оружје да ги насочуваат кон истражување, со цел да спречат нова пандемија, како што е ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, порача во неделата дека луѓето се поважни од економијата, во периодот додека сѐ повеќе земји носат одлука ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, заедно со носителите на кандидатската листа во ИЕ 1, Мила Царовска и Никола Димитров денеска на трибина во Припор разговараа ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 407 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Да ги казниме оние кои што велат исправи се Македонијо, зашто сакаат пак да не клекнат на колена. И овој пат како и досега сме исправени пред големата победа ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски му се заблагодари на папата за храброста која им ја влева на луѓето во борбата против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: