Пендаровски телефонски разговарал со Папата Франциск

5 копии
2 копии

Папата предводеше молитва во ватиканската градина, најголемиот собир во седиштето на Римокатоличката црква по речиси три месеци, на кој присуствувале околу 130 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Папата Франциск ги повика светските политички лидери парите наместо за оружје да ги насочуваат кон истражување, со цел да спречат нова пандемија, како што е ...
| | веќе видена | слични

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, порача во неделата дека луѓето се поважни од економијата, во периодот додека сѐ повеќе земји носат одлука ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 520 | | | веќе видена

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 445 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 595 | | | веќе видена

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, во скопското обвинителство продолжи со поднесување на кривични пријави поврзани со предметите „Рекет“ и ...
сите 124 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 325 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски телефонски разговарал со Папата Франциск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: