Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А


Скандалот е стар две години, но дури сега почна да се одмотува клопчето и шпекулациите на италијанските медиуми се дека е поголем од оној од 1990-тите години ...
| | веќе видена | слични

Сезоната во Италија продолжува следната недела со повратните натпревари од полуфиналето на Купот, а продолжението на Серија А е закажано за 20 јуни. Милан ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанската влада го одобри барањето на челните лица на Серија А да се поместат куп натпреварите за еден ден порано. Првично беше договорено сезоната во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанската влада го одобри барањето на раководството во Серија А за преместување на датумите на натпреварите од Купот на оваа земја. Раководството на лигата ...
| | веќе видена | слични

Се бројат денови до враќање на италијанскиот фудбал. Според медиумите во оваа земја, италијанската влада одобрила да се одигра мечот од Купот на Италија помеќу ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Италијанската фудбалска федерација, Габриеле Гравина,се надева дека во јули италијанските навивачи би можеле да се вратат на стадионите. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во овие моменти има услови за спроведување на пописот на терен, но секој поединец мора да ги почитува безбедносните протоколи, тврди директорот на Државниот ...
сите 419 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 102 | | | веќе видена

Македонските безбедносни служби треба да го вклучат алармот после пораките од бугарскиот претседател Румен Радев кој побара разузнавачките служби да испитаат ...
сите 57 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинителен предлог против седуммина учесници на протестите во врска со ...
сите 348 | | | веќе видена

Новиот бран на коронавирусот ги полни болничките капацитети. Драстичниот број на новозаболени од Ковид-19, повторно ја отвори модуларната болница кај ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно скандал во Италија, Јувентус и судијата Орсато ја скроија Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: