Уникатен случај на примена на новото правило – четири измени одеднаш

Денешниот натпревар од германската втора лига помеѓу Дармштад и Сент Паули, ќе влезе во историјата на фудбалот, бидејќи за првпат на натпревар од ваков ранг, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во втората германска лига помеѓу Дармштат и Сент Паули во 27 коло денес видовме еден историски момент. За првпат се случи на еден официјален фудбалски ...
| | веќе видена | слични

Минута молчење денес беше одржана во натпреварот од втората германска лига помеѓу Дармтшат и Ст. Паули и тоа во чест на сите жртви од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 883 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 582 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 155 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уникатен случај на примена на новото правило – четири измени одеднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: