Историски момент: За првпат направени четири замени во исто време на официјален натпревар (ФОТО)

Во втората германска лига помеѓу Дармштат и Сент Паули во 27 коло денес видовме еден историски момент. За првпат се случи на еден официјален фудбалски ...
| | веќе видена | слични

Минута молчење денес беше одржана во натпреварот од втората германска лига помеѓу Дармтшат и Ст. Паули и тоа во чест на сите жртви од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 740 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 505 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историски момент: За првпат направени четири замени во исто време на официјален натпревар (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: