Сосема поинаку: Вака изгледа минута молк на фудбалски натпревар во време на коронавирус (ФОТО)


Минута молчење денес беше одржана во натпреварот од втората германска лига помеѓу Дармтшат и Ст. Паули и тоа во чест на сите жртви од коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични

Унгарското фудбалско првенство продолжи денеска со три натпревари, а на секој од нив настапи по еден наш актуелен или привремен репрезентативец. Најдобро ...
| | веќе видена | слични

Во големото дерби на Бундес 2 лигата, и тоа меѓу Штутгард и Хамбургер, Македонецот Дарко Чурлинов одигра десетина минути за домашниот состав. Тој влезе во 78. ...
| | веќе видена | слични

Од „рестартирањето“ на второто по квалитет фудбалско натпреварување во Германија, Штутгарт до вечерашниот меч претрпе два порази во кои не настапи нашиот Дарко ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги доби првите минути во германската втора Бундеслигата по долгата корона пауза, и тоа во херојскиот пресврт кој го ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец Дарко Чурлинов ги одигра првите официјални минути во дресот на Штутгарт по паузата поради пандемијата на коронавирусот. Штутгарт ...
| | веќе видена | слични

Дарко Чурлинов конечно доби шанса да игра по пауза од речиси три месеци и како резерва од 78-мата минута влезе во игра за Штутгарт на дербито против Хамбургер, ...
| | веќе видена | слични

Унгарското првенство веќе го имаше своето рестартирање по долгата пауза со два меча на Ференцварош против Дебрецин и Ујпешт без присуство на публика, а празни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 649 | | | веќе видена

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде ...
сите 301 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 477 | | | веќе видена

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сосема поинаку: Вака изгледа минута молк на фудбалски натпревар во време на коронавирус (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: