Нова измена на Уредбата за високо образование, се овозможува физичко полагање на студентите

На владина седница беше донесена и Уредба со законска сила за дополнување на Уредбата со законска сила за примена на Законот за високото образование за време ...
| | веќе видена | слични

Во писмо до медиумите студентскиот правобранител на битолскиот универзитет Бојан Петровски апатува апел до надлежните за повторно отворање на студентските ...
| | веќе видена | слични

Речиси 70 отсто од студентите на Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип се изјасниле дека се против полагање испити со физичко присуство затоа што се плашат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oткако министерот за образование објави дека ќе има продолжени јунска и септемвриска сесија за студентите и дека остава на секој факултет поединечно да одлучи ...
| | веќе видена | слични

Генерално, ако имаме иста ситуација, исти околности, можеби ќе се соочиме со исти мерки или ќе размислиме во насока на реорганизирање или поинакво организирање ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Учебната 2019/2020 година ќе заврши со онлајн-настава согласно со одлуката на Владата учениците да не се враќаат во клупите до 10 јуни. Од затворањето на ...
| | веќе видена | слични

Од затворањето на училиштата и факултетите на 11 март, предизвикот беше како да продолжи наставата од далечина и да ја замени формалната и во овие речиси три ...
| | веќе видена | слични

Студентите на Факултетот за музичка уметност објавија писмо во кое посочуваат дека не се согласуваат со работата на факултетот. Тие наведуваат дека нивниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова измена на Уредбата за високо образование, се овозможува физичко полагање на студентите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: