Нови 652 случаи во Италија, починаа уште 130 пациенти


Дневниот број на починати од корона вирус во Италија порасна во однос на претходниот ден, но е намален бројот на новозаразени. Во последните 24 часа во оваа ...
| | веќе видена | слични

Во понеделникот јапонскиот премиер Жинзо Абе, соопшти дека Владата ја укинува вонредната состојба во деловите на земјата каде што ја имаше, вклучувајќи го и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минатата недела СЗО предупреди дека Јужна Америка стана новиот епицентар на инфекција со коронавирус. Покрај сиромаштијата, проблем во борбата против Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 249 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 196 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 652 случаи во Италија, починаа уште 130 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: