Николоски: Заев и неговата екипа наместо стручно, политички се справуваат со коронавирусот и затоа Македонија се соочува со фијаско


Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во вестите на телевизија Алфа истакна дека Македонија се соочува со целосно фијаско во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче, место да ја рабори работата за ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување на Алсат Телевизија истакна дека ако власта сакала и очекувала дека министерот за внатрешни работи ќе ...
| | веќе видена | слични

За избори е несериозно да се зборува и нечовечки е во услови кога луѓе заболуваат и умираат од коронавирусот, треба да се издигнеме над ситуацијата, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи виновен е Чулев, виновни се граѓаните, ама во суштина Заев е виновен и тоа е ова што го ...
| | веќе видена | слични

Власта бара да се почитуваат мерките а тие кои што ги предлагаат и ги носат не го прават тоа, вели Александар Николоски потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ при ...
| | веќе видена | слични

Се случи тотално фијаско на власта во справување со коронавирусот, за три дена имаме вкупно 115 нови случаи, и ако споредиме со 18 март кога се прогласи ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во интервју за „360 Степени“ зборуваше за одговорноста за непочитувањето и неспроведувањето на мерките за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Лекарите ...
сите 295 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 619 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 428 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Заев и неговата екипа наместо стручно, политички се справуваат со коронавирусот и затоа Македонија се соочува со фијаско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: