Наредната недела ќе почне носењето на уредбите за третиот сет мерки, најави Спасовски

Наредната недела ќе почне носењето на првите уредби за третиот сет економски мерки, најави денеска премиерот Оливер Спасовски.– Како ќе се носи уредбата, така ...
| | веќе видена | слични

Успеа ли Владата во намерата да ги изедначи домашните со странските инвеститори како што ветуваше кога го доби мандатот. До сега единствена домашна успешна ...
| | веќе видена | слични

Бројките и натаму се лоши, но подобрување има. Капацитетите во индустриските зони почнуваат полека да се консолидираат и да го зголемуваат производство. Овој ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уредбите од третиот антикризен пакет тековно се носат. Некои веќе поминаа, а и денеска Владата има седница по која надлежните институции ќе излезат и ќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Оливер Спасовски, заедно со заменичката на претседателот на Владата, задолжена за економски прашања и за ...
| | веќе видена | слични

Мила Царовска, вицепремиерот за економски прашања, денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека владиниот генерален секретар Драги Рашковски денеска ...
| | веќе видена | слични

-Како Влада сме определени да направиме се да ги завршиме условите во ТИРЗ зоните и на тој начин да се подготвиме за поголема економска активност во периодот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кој ќе создаде поповолни услови по завршувањето на здравствената криза таму ќе одат и инвеститорите, порача денеска премиерот Оливер Спасовски при увидот на ...
| | веќе видена | слични

Внимателноги следиме барањата на странските инвеститори, а денеска ќе имаме и онлајн состанок на генералниот секретар со Советот на странски инвеститори , ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поради загубениот компас на СДСМ, бидејќи не знаат на каде тераат и важни им се единствено нивните функции, во Република Македонија за жал се случува ...
сите 880 | | | веќе видена

Петнаесеттина семејства сочинуваат околу 90 проценти од новите случаи на заболени од КОВИД-19, покажува кластерската анализа на новодијагностицирани пациенти. ...
сите 224 | | | веќе видена

Кривични пријави најави дополнителнта заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска за сите инволвирани во случајот со угостителниот обект на ...
сите 304 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 259 | | | веќе видена

За разлика од претходните денови, интензитетот на протестите ширум САД синоќа беше намален Протестите поради смртта на Џорџ Флојд беа главно мирни во големите ...
сите 244 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наредната недела ќе почне носењето на уредбите за третиот сет мерки, најави Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: