Сакеларопулу: Напредок и просперитет на Грците е заедничката цел

3 копии
7 копии
5 копии

Го поздравуваме храбриот предлог на Европската комисија за пакетот од 750 милијарди евра, главно во форма на грантови финансирани преку заедничко издавање на ...
| | веќе видена | слични
13 копии
6 копии

Денешната слика во реалната економија, кога би можел да ја опишам во три реченици, би била следната: Бизнисите не можат. Владата не сака. Вработените не ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Верувам дека сите заедно, тешкотиите ги оставивме зад нас, вели грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во интервјуто за телевизијата „Стар“ и изразува оптимизам ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од 1 јуни до 31 октомври 2020 година ДДВ-то во Грција од 24 отсто се намалува на 13 отсто, со што се очекува да донесе и пониски цени за конкретните производи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Република Македонија во последните три месеци живее во специфична состојба која јас ја нарекувам „продолжена стресна состојба“. Поголемиот број граѓаните се ...
сите 703 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакеларопулу: Напредок и просперитет на Грците е заедничката цел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: