Намаленото ДДВ може да донесе намалени цени во Грција од 1 јуни

7 копии
7 копии
5 копии

Со план и стратегија ја чуваме нашата граница. Оградата ќе ја изградиме, бранејќи ги интересите на нашата земја. Сакам да ве уверам дека чуварите се тука, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Турскиот амбасадор во Грција, Бурак Озугергин, ги отфрли тврдењата за упад преку турската граница во областа Еврос минатата недела, изјавувајќи дека проблемот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Денешната слика во реалната економија, кога би можел да ја опишам во три реченици, би била следната: Бизнисите не можат. Владата не сака. Вработените не ...
| | веќе видена | слични

Турските војници наводно го запоследнале минијатурниот остров на реката Еврос (Марица), која е всушност граница меѓу Грција и Турција. Атина во исто време ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намаленото ДДВ може да донесе намалени цени во Грција од 1 јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: