Ќе биде ли Шара еден од најголемите национални паркови во Европа?


Овој процес треба да биде финализиран со усвојување на закон во Собранието со кој Шар Планина конечно ќе добие статус на заштитено подрачје - национален парк. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Има бројни причини зошто не треба да се верува на оваа Влада. Наводната грижа за животната средина се гледа во успешното штитење на најголемите индустриски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Студија за валоризација на Шар Планина“ е клучниот документ од речиси 700 страници што беше завршен во март 2020 година, по што постапката за прогласување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пандемијата со Ковид-19 ги промени односите на луѓето со природните пејзажи на начини што може да бидат долготрајни. Еден од најдиректните ефекти врз ...
| | веќе видена | слични

Интегрално соопштение на Левица: Нема планина која не се уништува, нема река која не се загадува, нема поле чија почва не се деградира. Покрај уништувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонско еколошко друштво во соработка со Општина Ресен и Националниот парк Галичица, Меѓународниот ден на биолошката разновидност – 22 Мај оваа година ќе го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 780 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 475 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 131 | | | веќе видена

Како и секогаш пред избори, Демократската унија за интеграција ја облекува својата националистичка облека. Не стивнува нивната гласност во промоција на ...
сите 89 | | | веќе видена

Двајца епидемилозија кои работат во Институтот за јавно здравје се позитивни на Ковид 19, неофицијално дознава Скопје Инфо. Според информациите ова се ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе биде ли Шара еден од најголемите национални паркови во Европа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: