Колкави профити направија двете осигурителни друштва на „Винер“

Профитот на Винер Лајф лани е зголемен за 89 отсто, а добивката на Винер ВИГ Скопје компанијата за неживотно осигурување порасна за 11 отсто. Претставниците на ...
| | веќе видена | слични

Нешто над 137 милиони евра изнесуваат свкупните директни инвестиции во земјава во првите три месеци годинава. Значи во првиот квартал евидентирани се толку ...
| | веќе видена | слични

Вкупните средства на останатите финансиски институции (ОФИ), на крајот од првиот квартал од оваа година изнесуваат 121.472 милиони денари. Пензиските фондови и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските банки во првиот кваратал од годинава заработиле 18,6 милиони евра, покажуваат податоците на Народната банка. Статистиката покажува дека корона ...
| | веќе видена | слични

Интернациoнален картичен систем АД Скопје преку Македонска Берза објави ревидиран финансиски извештај за периодот 01.01.-31.12.2019 година. Во периодот од ...
| | веќе видена | слични

 Како што соопштија градските власти, при остварувањето на приходите на Буџетот во првото тромесечје од оваа година, има помал прилив на финансии средства во ...
| | веќе видена | слични

Советот на Град Скопје на денешната седница ќе расправа за извештајот за извршување на Буџетот на Град Скопје за 2020 година, за периодот од 1 јануари до 31 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа во земјава се регистрирани 79 нови случаи на „Ковид-19“ и двајца пациенти го загубија животот, додека се извршени 835 тестови, се сдуште ...
сите 572 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил апелира до граѓаните да даваат точни и целосни информации на епидемиолошките анкети. Лекарите ...
сите 470 | | | веќе видена

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 710 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 359 | | | веќе видена

Според изјава на претседателот на СДСМ Зоран Заев таа партија не е веќе македонска. СДСМ со Заев се бори за албански гласови и станува дел од албанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 187 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колкави профити направија двете осигурителни друштва на „Винер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: