Христијан Младеновски: Од карантинот извлеков инспирација за нова колекција

Иако во отежнати и вонредни услови, со настава адаптирана на новите околности наметнати од глобалната пандемија, студентите од трета година на факултетот за ...
| | веќе видена | слични

Матурантот Алексеј Кубелка од меѓународното училиште „Нова“ во Скопје при изборот каде да го продолжи своето образование, аплицирал на повеќе престижни светски ...
| | веќе видена | слични

Патот на секој млад човек е преполн со дилеми за тоа која е вистинската образовна дестинација, но гимназијалецот Димитар Манов од меѓународното училиште „Нова“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 504 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 309 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 519 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 166 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 212 | | | веќе видена

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
сите 164 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 63 | | | веќе видена

Во повеќе градови во САД синоќа се случија низа протести поради полициското насилство и смртта за време на задржување на Афроамериканецот Џорџ Лојд. во ...
сите 155 | | | веќе видена

Антикорупциска будно ќе ја следи реализацијата на владините мерки, а особено на исплатата на финансиски средства на граѓаните од третиот пакет. Од Државната ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Христијан Младеновски: Од карантинот извлеков инспирација за нова колекција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: