Почна садењето на тутунот


6 копии

Синоќа добив телефонски повици од земјоделците од општина Долнени и денеска сум овде во Заполжани да направам еден увид да видам што точно се случува и она што ...
| | веќе видена | слични

Земјоделското производство е „фабрика на отворено“, но кога добро се менаџира и временските услови можат да се прилагодат на производството. Последната мерка ...
| | веќе видена | слични

Најголемдел од леите во овој атар на ова село и околината на општина Долнени се уништени, околу 80% од тутунот за расадување и во наредниот период ќе треба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дел од долненските земјоделци во паника. Вчерашното, ретко големо невреме проследено со силен ветар од над 80 км/ч, дожд и со град со големина на лешник, а од ...
| | веќе видена | слични

Големото невреме проследено со град во текот на вчерашниот ден по 16 часот речиси целосно го уништи тутуновиот расад и насадениот дел на нивите во селото ...
| | веќе видена | слични

После вчерашното невреме, заменик министерот Цветан Трипуновски денеска е во посета на општина Долнени. -Најпогодено е селото Заполжани и околината каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И вчера сме имале 120 новозаболени од коронавирусот, се гледа од податоците на Институтот за јавно здравје, кои се објавени денеска. Како што е познато, ...
сите 831 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки, вели лидерот на СДСМ, Зоран Заев, откако Заев вели дека ако само ако ...
сите 281 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 199 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 277 | | | веќе видена

Техничкиот премиер по втор пат е во излоација и вели дека се е нормално, дека ситуацијата и покрај короната и овие високи бројки на новозаразени во едно ...
сите 197 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Барак Обама вчера ги повика Американците да ја искористат итноста на протестите заради смртта на Афроамериканецот Џорџ ...
сите 83 | | | веќе видена

28 кривични, 38 прекшочи пријави и затекнати 47 нерегистрирни угостителски објекти. Ова е епилогот од над 11.500 контроли кои пазарните инспектори ги извршиле ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почна садењето на тутунот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: