Двајца пилоти и 14 патници на лет на „Кроација ерлајнс“ позитивни на коронавирус


Авиокомпанијата „Кроација ерлајнс“ потврди дека двајца пилоти од летот Франкфурт – Загреб на 2 мај се позитивни на коронавирус. Освен нив, уште 14 патници се ...
| | веќе видена | слични

Германската нискобуџетна авиокомпанија, инаку ќерка фирма на Луфтханза, Евровингс, денес ја отвори линијата од Дизелдорф до Сардинија, без да провери дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од преживеаните е Мухамед Зубаир кој ја преживеа несреќата со полесни повреди. “Откако избувна пожарот во авионот, јас го откопчав безбедносниот ремен и ...
| | веќе видена | слични

Моментот од паѓањето на патничкиот авион на населен дел во Карачи во Пакистан е снимен од безбедносните камери, а снимката е објавена на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Моментот на падот на патничкиот авион на населениот дел Карачиј во Пакистан го снимиле безбедносните камери, а снимката е објавена на социјалните мрежи. Според ...
| | веќе видена | слични

Деведесет и седум луѓе загинале во пакистанскиот авион што се срушил во градот Карачи на југот на земјата, а пронајдени се само двајца преживеани, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Безбедносни камери го снимиле моментот кога падна патничкиот авион во населено место во Карачи, Пакистан, а снимката беше објавена на социјалните мрежи. Според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најмалку 97 загинати и двајца преживеани има во авионската несреќа која се случи вчера во Карачи, Пакистан. Во авионската несреќа преживеале само две лица. ...
| | веќе видена | слични

„Пронајдена е црната кутија со сите податоци за летот, каде е снимена комуникацијата на пилотот и истата е предадена на истражната комисија“, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 156 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 184 | | | веќе видена

Бевме во посета на општина Градско. И тука е присутно незадоволството од Зоран Заев, Љупчо Николовски и СДСМ, од друга страна поддршката на ВМРО-ДПМНЕ е ...
сите 159 | | | веќе видена

За утре се закажани феминистички протести во повеќе градови во Франција против реконструкцијата на владата по назначувањата на Жералд Дарманиан, обвинет за ...
сите 94 | | | веќе видена

Струга, 9. јули 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири физички и четири правни лица кои го сториле кривичното дело ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца пилоти и 14 патници на лет на „Кроација ерлајнс“ позитивни на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: