Двајца пилоти и 14 патници на лет на „Кроација ерлајнс“ позитивни на коронавирус


Авиокомпанијата „Кроација ерлајнс“ потврди дека двајца пилоти од летот Франкфурт – Загреб на 2 мај се позитивни на коронавирус. Освен нив, уште 14 патници се ...
| | веќе видена | слични

Германската нискобуџетна авиокомпанија, инаку ќерка фирма на Луфтханза, Евровингс, денес ја отвори линијата од Дизелдорф до Сардинија, без да провери дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еден од преживеаните е Мухамед Зубаир кој ја преживеа несреќата со полесни повреди. “Откако избувна пожарот во авионот, јас го откопчав безбедносниот ремен и ...
| | веќе видена | слични

Моментот од паѓањето на патничкиот авион на населен дел во Карачи во Пакистан е снимен од безбедносните камери, а снимката е објавена на социјалните мрежи. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Моментот на падот на патничкиот авион на населениот дел Карачиј во Пакистан го снимиле безбедносните камери, а снимката е објавена на социјалните мрежи. Според ...
| | веќе видена | слични

Деведесет и седум луѓе загинале во пакистанскиот авион што се срушил во градот Карачи на југот на земјата, а пронајдени се само двајца преживеани, соопштија ...
| | веќе видена | слични

Безбедносни камери го снимиле моментот кога падна патничкиот авион во населено место во Карачи, Пакистан, а снимката беше објавена на социјалните мрежи. Според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најмалку 97 загинати и двајца преживеани има во авионската несреќа која се случи вчера во Карачи, Пакистан. Во авионската несреќа преживеале само две лица. ...
| | веќе видена | слични

„Пронајдена е црната кутија со сите податоци за летот, каде е снимена комуникацијата на пилотот и истата е предадена на истражната комисија“, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според неофицијални информации од Комисијата на заразни болести има повеќе од 50 новозаболени од коронавирус. Најголем број од заразените во Скопје се од ...
сите 432 | | | веќе видена

Угостителските објекти од вчера се отворени за гости, но мора да почитуваат одредени протоколи за работа. Во спротивно, ќе бидат санкционирани од страна на ...
сите 130 | | | веќе видена

Во очекување на нова лидерска средба кај претседателот Стево Пендаровски на која се очекува договор меѓу политичките партии за датум за избори, францускиот ...
сите 483 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 150 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензиoнерите на Македонија (СЗПМ) ги поздравува мерките на Владата за слободно движење на сите граѓани, вклучувајќи го и повторното ...
сите 106 | | | веќе видена

Едниот трансплантиран бубрег кој го донираше семеството на починатата Емилија Динева не профункционирал и морал да биде изваден, потврдиД-р Сашо Дохчев, ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца пилоти и 14 патници на лет на „Кроација ерлајнс“ позитивни на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: