Значајни приливи од инвестиции во пензиските фондови со кои управува Сава пензиско друштво а.д. Скопје

Мисијата на Сава пензиско друштво а.д. Скопје, во поглед на управувањето со средствата на фондовите е насочена кон остварување соодветен долгорочен принос на ...
| | веќе видена | слични

Профитот на Винер Лајф лани е зголемен за 89 отсто, а добивката на Винер ВИГ Скопје компанијата за неживотно осигурување порасна за 11 отсто. Претставниците на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Гранит АД Скопје (Друштвото) за периодот Јануари – Март 2020 година оствари позитивни финансиски резултати искажани во неревидираните единечни финансиски ...
| | веќе видена | слични

Кумулативниот реализиран финансиски резултат, за периодот од 1.1.2020 до 31.03.2020 година изнесува 80,2 милиони денари и споредено со истиот период минатата ...
| | веќе видена | слични

Во овие вонредни услови, Триглав на македонскиот пазар ги насочи своите активности кон обезбедување на услуги на клиенти од далечина, со цел да ги задоволи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 256 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 252 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 90 | | | веќе видена

Вечерва на „Топ Тема“ Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. Очигледно е дека ...
сите 171 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Значајни приливи од инвестиции во пензиските фондови со кои управува Сава пензиско друштво а.д. Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: