Српската Влада го зголеми полицискиот час за Први мај


2 копии

Олабавуваат рестриктивните мерки во Србија. Од понеделник ќе се отворат рестораните и кафулињата, како и јавниот превоз во градовите Нови Сад, Крагуевац и Ниш, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
6 копии
2 копии

Владата во моментов одржува седница која се одвива преку интернет-видеокомуникација. На седницата се очекува да бидат донесени нови одлуки во однос на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во целост ги демантира наводите објавени во текстот со наслов „ Чулев бил против пофлексибилно движење за 1 мај, а ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 29. април 2020 (Inpress) – Со последните 8 од 19-ти овој месец , вкупната бројка на заболени лица од коронавирус COVID-19 во Охрид се искачи на 15 и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српската Влада го зголеми полицискиот час за Први мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: