СДСМ: Фирмите погодени од кризата ослободени од плаќање на износот за данок на добивка за март, април и мај


Но, запомнете, ние сме тука за вас и заедно ќе го изодиме овој тежок пат. Владата има јасна цел во оваа глобална криза, а тоа е спас на секое работно место и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

МојДДВ и МојДДВ #МојаНаграда во духот на солидарноста се приклучуваат кон борбата против Covid-19. Дел од фондот #МојаНаграда ќе се насочи кон борбата против ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе одлука повратот од парите од „Мој ДДВ“ за првото тримесечје од годинава граѓаните - доброволно - да можат да ги донираат во Фондот против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Физичките лица корисници на апликацијата „МојДДВ“ од денеска ќе можат да го донираат својот поврат на ДДВ за првото тримесечје од 2020 година за борбата против ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи ќе започне со исплата на повратот за првото тримесечје годинава односно за јануари, февруари и март од 6 мај. Сепак овојпат ќе има ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата вчера го објави новиот пакет на бескаматни кредити, КОВИД 2 линија на Развојна банка, со која на сите микро, мали и средни компании ќе им бидат ставени ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните кои скенираат фискални, можат да се откажат од заработените пари за првото тримесечје и истите да ги донираат во Фондот против Ковид-19. Од почетокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сега нема потреба од организирање на лидерска средба, затоа што во овој момент најважно е надминувањето на пандемијата на коронавирусот и решавање на ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните ќе можат доброволно да одлучат повратот од „МојДДВ“ да го донираат во Буџетот за справување со Ковид-19.Владата на седница донесе уредба со која се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два нови случаи на КОВИД-19 се регистрирани во Кавадарци, информираше доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог во кавадаречкиот Центар за јавно ...
сите 603 | | | веќе видена

Ќе победиме во Струмица и во цела 4 ката. Прави Зоран Заев анкети како што правиме ние и знае дека дебело губи и на ниво на држава и во четвртата изборна ...
сите 543 | | | веќе видена

Александар Николоски не може да биде народен претставник на граѓаните од изборната единица 4, зашто никогаш не живеел ниту работел тука. Александар Николовски ...
сите 466 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 245 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети не е загрижен затоа што е можно лидерот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки да направат ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Фирмите погодени од кризата ослободени од плаќање на износот за данок на добивка за март, април и мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: