Фетел: Веќе јасно кажав дека сакам да останам во Ферари

Поранешниот Ф1 возач, Шкотланѓанецот Дејвид Култард вели дека добил понуда да се приклучи на Ферари во 1996 година, но дека Михаел Шумахер бил главната причина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред точно 35 години, во монсунски услови, Аиртон Сена го најави она што подоцна ќе го потврди, без разлика на прераната трагична смрт, претворајќи се во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Скопје и Тетово се градовите во кои се регистирани најголем број на случаи на коронавирус во Македонија.Скопскиот и тетовскиот во моментов се најзафатени ...
сите 760 | | | веќе видена

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
сите 433 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 157 | | | веќе видена

Обдукцијата покажала дека убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд бил позитивен на коронавирус, објави Си-Ен-Ен.Главниот медицински инспектор Ендру Бејкер изјавил ...
сите 265 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 146 | | | веќе видена

Владата вложува максимални напори да направи баланс во заштитата на работниците и функционирањето на компаниите, истакна денеска вицепремиерката задолжена за ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фетел: Веќе јасно кажав дека сакам да останам во Ферари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: