Заев ќе носеше респиратори од Израел, Филипче од Јужна Кореја или Германија


Министерот за здравство Венко Филипче објасни дека постапката за респираторни машини ја добиле две компании. Едната, рече, носи респиратори од Јужна Кореа, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

И по укинувањето на рестриктивните мерки, министерот за здравство, Венко Филипче, истакнува дека животот нема да биде каков што бил. Мерките, како што додаде, ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Министерот за здравство Венко Филипче најави дека утре пристугнуваат респираторите кои се донација од Европската Унија за земјава, посочувајќи дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче во вечерашното онлајн гостување на ТВ 24 рече дека е неблагодарно сега да се прогнозира кога и дали би се отвориле ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Деркоски ги повика политичките партии да го почитуваат изборниот молк и да им остават простор на граѓаните ...
сите 711 | | | веќе видена

Пет пациенти дишат со помош на ресираторна машина, а 53 болни од ковид-19 се на кислородна поддршка, соопшти Министерствтото за здравство.Во болниците во ...
сите 974 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 378 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 234 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев ќе носеше респиратори од Израел, Филипче од Јужна Кореја или Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: