За кои фирми и занаетчии важи мерката од 14.500 денари месечно за секој вработен?


Главната мерка од економскиот пакет e директната помош од 14.500 денари месечно за секој вработен, за месеците април и мај, од сите фирми погодени од кризата. ...
| | веќе видена | слични

Период на Велигденски празници – време кое нè потсетува на најубавата слика од преполни угостителски капацитети во кои се бара маса повеќе и работник повеќе. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Со цел побрзо и полесно пребродување на здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот, Владата презема ефикасни, функционални и навремени мерки, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Околу 14 илјади трговци поединци и самостојни вршители на дејност се регистрирани во Управата за јавни приходи, кои се опфатени со мерката за 14.500 денари за ...
| | веќе видена | слични

Покрај мерката за обезбедување на нето плата, односно финаниска помош од 14.500 денари за секој вработен за месеците април и мај, на работодавачите како ...
| | веќе видена | слични

Економските ефекти на коронавирусот ги чувствуваме апсолутно сите. Го разбираме вашиот страв. Загрижени сте за своите работни места, за вашите компании, се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во оваа битка не сте сами. Заеднички ќе ги поминеме овие тешки денови и заеднички ќе излеземе како победници од оваа глобална криза. Претходно, ви одговоривме ...
| | веќе видена | слични

Еден ден откако директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, соопшти дека приходите во буџетската каса на Македонија во првите две недели од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За кои фирми и занаетчии важи мерката од 14.500 денари месечно за секој вработен?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: