Во Србија нови 424 позитивни и 5 починати лица, од кои само во Геронтолошкиот центар во Ниш заразени 144 лица


[photo] Во Србија во изминативе 24 часа тестирани се 2646 лица, од кои досега се евидентирни најмногу позитивни случаи, 424 лица, од кои само во Геронтолошиот ...
| | веќе видена | слични

Во Италија бројот на починати лица во изминатите 24 часа како последица од коронавирусот, изнесуваше 534 луѓе, што е најмногу од петокот, соопшти Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Грчките власти ставија во карантин хотел во кој се сместени 470 баратели на азил, од кои 150 се позитивни на тестовите на коорнавирус. Јавната телевизија ЕРТ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Велика Британија денеска бележи нагло зголемување на бројот на починати од коронавирусот во однос на претходниот ден. Според британската Влада, денеска од ...
| | веќе видена | слични

Во Италија бројот на излечени лица се зголемува, бројот на пациенти опаѓа, додека, за жал, бројот на смртни случаи е зголемен. Во соопштението се вели дека во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заразени со коронавирус во државава и натаму е висок. Според вчера објавените податоци, нови 165 случаи со Ковид-19, седум починати и 128 оздравени ...
сите 488 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 4, вечерва гостуваше на телевизија Алфа на емисијата ...
сите 461 | | | веќе видена

„Во нашата Програма за следните 4 години се обврзуваме дека по завршувањето на кризата ќе обезбедиме раст на минималната плата до 40 проценти, односно ...
сите 251 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 77 | | | веќе видена

Општината Гази Баба е пример како ние градиме, а ВМРО-ДПМНЕ мислеше само како да краде. Јурумлери, за прв пат после 20 години добива фекална канализација и се ...
сите 399 | | | веќе видена

„Бране капитал“ е името на каналот на платформата youtube на која се објавени две нови аудио бомби попладнево за претседателот на СДСМ Зоран Заев. Бомбите, ...
сите 86 | | | веќе видена

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 71 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Србија нови 424 позитивни и 5 починати лица, од кои само во Геронтолошкиот центар во Ниш заразени 144 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: