Две лица починати и нови 48 заболени во Македонија


„Сакам да им соопштам на граѓаните дека после бурата доаѓа сонце. Јасно е дека после ова ќе се смени целокупниот живот на секој од нас, на сите институции… ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од вкупно 1.117 регистрирани случаи на заболени со Ковид-19 во Македонија, 71,8 проценти се во три града, а според категоризацијата од СЗО, се проценува дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Епидемијата е под контрола, сите новозаразени се со лесна клиничка слика, изјави попладнево Венко Филипче, министерот за здравство.Точно се знаат контактите и ...
сите 598 | | | веќе видена

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 221 | | | веќе видена

Некои од градовите воведоа полициски час откако ноќните демонстрации поради смртта на Џорџ Флојд во Минеаполис преминаа во насилство и грабежи Шеста ноќ со ред ...
сите 387 | | | веќе видена

Пред вас е идниот лидер на оваа земја, бидејќи не учествувам во кривично правен настан, туку во политички прогон и 11 месеци сум држен во притвор, рече ...
сите 168 | | | веќе видена

Состаноците и партиските активности се одржуваат согласно сите мерки за заштита, соопштија од СДСМ, откако нивни членови објавија дека се позитивни на ...
сите 188 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две лица починати и нови 48 заболени во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: