Заболени речиси 200 здравствени работници и близу 100 деца


Дваесет и петгодишен скопјанец со Даунов синдром е новата најмлада жртва на коронавирусот во земјата, соопштија од Министерството за здравство денеска. Во ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во Скопје почина пациент на 36 години од Гостивар, кој освен обезност немал други коморбидитети, но неговата клиничка слика била тешка. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Инфективната клиника во Скопје почина пациент на 36 години од Гостивар, кој освен обезност немал други коморбидитети, но неговата клиничка слика била тешка, ...
| | веќе видена | слични

Двајца починати и 41 новозаразени се регистрирани во последните 24 часа во Македонија. Станува збор за помлади пациенти на 36 и 25 години. 36-годишниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од нив 2 пациенти од болничко лекување и 35 кои се лекуваа во домашни услови. Оздравени пациенти на домашно лекување се евидентирани во: Скопје-11, Прилеп-11, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 444 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 176 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заболени речиси 200 здравствени работници и близу 100 деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: