Ќе се зголемува акцизата за горивата: Власта ќе земе 42 милиони евра пари од народот


Во екот на корона вирусот и вонредната состојба стопанската комора предлага зголемување на акцизата на горивата. Оваа мерка директно ќе удри по џебот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските мерки се само алиби мерки на власта и не значат никаква помош, туку продлабочување на економската криза. Македонската економијата колабира а власта ...
| | веќе видена | слични

Додека во ова тешко време целата држава, сите граѓани се соочуваат со најголемата здравствена и економска криза во поновата историја, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ смета дека здравствените работници немаат соодветна опрема и со тоа се директно изложени на ризик за зараза со коронавирусот.„Додека во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одредени градови се под сериозен ризик заразата целосно да излезе од контрола, но за СДСМ се поважни внатрепартиските пресметки од помошта која им е неопходна ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Христијан Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ не се откажуваат од лагите и деструктивното однесување и во време на сериозна здравствена криза и натаму пласираат лажни вести ...
| | веќе видена | слични

За да се спаси економијата потребно е сите да помогнат, туку почнувајќи од државата преку банките до најголемите компании како носители на економската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе се зголемува акцизата за горивата: Власта ќе земе 42 милиони евра пари од народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: