Прераспределени повеќе од 6,5 милијарди денари од буџетот за имплементација на економските мерки

Владата на денешната седница ја донесе одлуката за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници на централната власт и меѓу фондовите во согласност со ...
| | веќе видена | слични

Со Уредбата за примена на Законот за донации и спонзорства во јавните дејности, се олеснува постапката за донирање, така што ако се донира кон буџетски ...
| | веќе видена | слични

Компаниите ќе може директно да донираат средства за справување со коронавирусот во државниот буџет, без да чекаат недела дена за одобрување од Министерството ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерството за правда подготви уредба за да ја олесни постапката на донаторите во нивните хумани намери да донираат на буџетските корисници за тие полесно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во време кога треба да се покаже солидарност и кога повеќе фирми и граѓани на сметките за донации за Ковид-19 на Министерство за здравство и Влада досега ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Владата на вчерашната седница донесе Уредба со законска сила со која се ослободуваат од ДДВ донациите во солидарниот фонд за справување со последиците од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на својата 40-та седница одржана вчера, согласно Заклучокот од 33-та владина седница одржана на 2 април, донесе нов Заклучок со кој се задолжуваат сите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СЕ ЗГОЛЕМИ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОРОНАВИРУСОТ Денеска во земјава се регистрирани нови 89 позитивни случаи на коронавирусот, пренесуваат медиумите. Од ...
сите 621 | | | веќе видена

Од „заробена држава“ денеска сме најпозитивниот пример во регионот. Ја обезбедивме сигурната иднина на граѓаните, изјави генералниот секретар на СДСМ, Љупчо ...
сите 336 | | | веќе видена

Француските угостители се подготвуваат за повторно отворање на нивните локали, предвидено со втората фаза за излегување од изолацијата воведена поради ...
сите 226 | | | веќе видена

Бојан Јовановски се надева на ослободителна пресуда бидејќи смета дека Обвнителството нема никакви докази. Доколку пак биде осуден тоа ќе биде поради тоа што ...
сите 182 | | | веќе видена

Вонредната состојба во земјата е продолжена за 14 дена, но ако нема ново продолжување, немаме избор, законот е јасен, изборите треба да се одржат на 5 јули, ...
сите 466 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прераспределени повеќе од 6,5 милијарди денари од буџетот за имплементација на економските мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: