МВР и Здравство предлагаат продолжен полициски час за велигденските празници


Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
| | веќе видена | слични
14 копии
3 копии

Движењето на граѓаните ќе биде ограничено за време на продолжениот викенд, со што ќе стапи на сила 85 часовен карантин низ целата територија во Македонија. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата од СВР Охрид почувајќи од денеска во текот на претстојниот празничен викенд се до 21 април кога на сила ќе биде забраната и посебниот режим на ...
| | веќе видена | слични

Децата со аутизам, тие со посебни потреби ќе можат да се движат во било кое време на денот или ноќта за време на Велигден кога има забрана за движење од 85 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, денеска учествуваше во работата на Советот за безбедност, свикан од претседателот на ...
сите 470 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 57 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 169 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски на денешната вонредна прес-конференција, по одлуката на Владата вчера да бидат отворени ...
сите 249 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
сите 199 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР и Здравство предлагаат продолжен полициски час за велигденските празници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: