Над 1,45 милиони заразени со коронавирус во светот, кај нас 617


2 копии

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се заразени вкупно 2.143.703 лица. Од нив починати се 143.258, а оздравеле 540.067 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Во Србија во изминативе 24 часа регистрирани се четири нови смртни случаи, тројца мажи и една жена, со што вкупниот број на починати се искачи на 103 лица, (71 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бројот на починати од новиот коронавирус во Велика Британија во изминатите 24 часа се зголеми за 861 на вкупно 13.729, соопшти денеска британското Министерство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера и денес се регистрирани 43 нови случаи на коронавирус во Општина Липково, информираше преку Фејсбук градоначалникот на општината Еркан Арифи.Бројот на ...
сите 622 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 288 | | | веќе видена

Протестите за бруталното полициско убиство на Афроамериканецот Џeорџ Флојд траат веќе десетти ден, а полицијата синоќа повторно употреби прекумерна сила во ...
сите 351 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на “нашата татковина“ прогласи полициски час за време на големиот православен ден Духовден и со тоа забрани посета на гробиштата, што е прв пат во ...
сите 121 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 213 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 1,45 милиони заразени со коронавирус во светот, кај нас 617

Од:
До кого (е-маил):
Порака: