На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација


На подрачјето на СВР Велес во кое се вклучени општините Велес, Кавадарци и Неготино, синоќа тројца кавадарчани не го почитивале полицискиот час. Против нив СВР ...
| | веќе видена | слични
11 копии
6 копии
9 копии
3 копии
6 копии
повеќе

Останато

Орце Ѓорѓиевски, Член на ИК во ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за тоа дека треба да има сериозни реформи во ...
сите 646 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 283 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 480 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 99 | | | веќе видена

Презентирајќи детали од ноќта кога Мицкоски беше затекнат во кафеана на Боемската улица Петровска вели дека не станува збор за политички случај, туку за настан ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На подрачјето на СВР Велес тројца го пртекршиле полицискиот час, зголемен бројот на лица се во самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: