Стопанството бара државата да почне кампања за купување домашни производи


Државата да почне активна кампања за купување домашни производи, бара Стопанската комора на Македонија. Во услови на намалување на економската активност поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Би било многу несериозно да се предлагаат мерки со кои само ќе се земаат пари од Буџетот, а нема да се слеваат во него. Ние сите бараме нешто, а никој не ...
| | веќе видена | слични

Бранко Азески од Стопанската комора за Телма вечерва изјави дека е добро тоа што Владата формира економски совет. Вели дека тоа е тело каде се разменуваат ...
| | веќе видена | слични

Зголемената акциза нема драстично да ги поскапи горива и покрај растот на цената на нафтата на светските берзи . Ова бил аргументот на министерката за финансии ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бранко Азески, претседател на Стопанската комора на Македонија за „Топ Тема“ на ТВ „Телма“ изјави дека со економските мерки кои што ги спроведува владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Постои опасност да биде нарушена ликвидноста на компаниите во следниот период, но тука државата ќе треба да одигра сериозна улога и да даде пример за финасиска ...
| | веќе видена | слични

Плаќаме царини за репроматеријали кои не се произведуваат во земјава, а такви се 99 отсто од увезените репроматеријали. Тоа значи дека државата ги држи високи ...
| | веќе видена | слични

Неодамна, првата финансиерка на  Македонија, Нина Ангеловска изјави: „ Дали решението кое што ќе биде предложено до Владата ќе биде изедначување или ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 701 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 168 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена

Еден од четворицата полицајци инволвирани во апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во Минеаполис кратко време потоа, е уапсен.Дерек Чавин бил ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стопанството бара државата да почне кампања за купување домашни производи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: