Општина Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно


 Општинскиот кризен штаб на Општина Свети Николе на денешниот состанок ги информираше земјоделците дека за време на продолжениот викенд за Велигденските ...
| | веќе видена | слични

Струга, 15. април 2020 (Inpress) – Со 43 заболени лица соседна Струга е високо на листата градови во Република Македонија по бројот на граѓани кои се заболени ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Преку активирање на дополнителни мобилни тимови за поддршка на ранливи категории граѓани и обезбедување на неопходни материјали за Клиниката за инфективни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Центар ги известува сите економски оператори, кои вршат достава на храна, намирници и/или лекови и кои добија известувања за вршење на дејност за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кризниот штаб при Општина Тетово за спречување на ширење на коронавирусот објави нов повик со цел да се пријават уште сопственици на маркети и економски ...
| | веќе видена | слични

Мобилните тимови на Општинската организација на Црвениот крст во Кичево од почетокот на воведувањето на ограничувањата за движење на одредени ризични групи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светската здравствена организација ги категоризираше епидемиолошки најзагрозените градови во Македонија.Според степенот на ризик, Скопје како главен град е во ...
сите 537 | | | веќе видена

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
сите 374 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 216 | | | веќе видена

Некои од демонстрантите во Америка протестираат против убиството на Афроамериканец од страна на полицаец, некои се разбојници, а некои се оние кои од почетокот ...
сите 71 | | | веќе видена

Полупразни или целосно празни се угостителските објекти во Кавадарци. Угостителите алармираат дека ограниченото работење може да стави клуч на врата на нивните ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Охрид бара да се редуцира движењето кон Струга и обратно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: