Вимблдон единствен го предвиде коронавирусот

2 копии

Шпанскиот тенисер, Пабло Карено Буста раскажа како коронавирусот влијае на играчите. – Немав проблеми со парите затоа што заработив доволно пари. Но, јас ...
| | веќе видена | слични

Тони Надал, чичкото на светскиот тенисер Тони Надал изнесе неколку пикантерии од секојдневниот живот на неговиот внук. Рафаел воопшто не размислува за тенисот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најдобриот шпански тенисер Рафаел Надал во моментов воопшто не го интересира тенисот. Тренерот на Рафа и чичко, Тони Надал истакна дека шпанскиот тенисер во ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот во прекин се голем број на спортски натпреварувања, а помеѓу нив и тениските настани. Луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главна тема на владината седница денеска ќе биде олабавувањето на мерките воведени поради ковид пандемијата. Она што го предлага кризниот штаб е полицискиот ...
сите 309 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 85 | | | веќе видена

„Додека претседателот Зоран Заев во Брисел се сраќава со политичкиот врв на Европската унија и прави се да продолжи интегративниот процес, бранејќи ги ...
сите 228 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 128 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ не прекинува со сомнителни тендери и воопшто не губи време. Иако повеќе Драги Рашковски како искусен тендераш, не е Генерален секретар во ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вимблдон единствен го предвиде коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: