Превозниците во вонредна состојба дневно ќе возат по 11 часа, нови уредби за побрз транспорт


Се зголемува дневното време на управување со возило на мобилните работници во патниот сообраќај од 9 на 11 часа додека трае вонредната состојба, а дополнително ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Владата на Република Македонија, денеска донесе Уредба со законска сила за исплата на авторски хонорари за лица ангажирани во органите на државната власт ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

На предлог на Министерство за земјоделство, шумарство и водостопанство Владата на денешната седница ја донесе Уредбата за дополнување на уредбата со законска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Република Северна Македонија на денешната 41-ва седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Се продолжува рокот за плаќање на годишната закупнина за државно земјиште за 2019 година до 31 октомври 2020 година. На предлог на Mинистерство за ...
| | веќе видена | слични

Владата на Република Северна Македонија на денешната 41-ва седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македонија со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на својата 40-та седница одржана вчера, согласно Заклучокот од 33-та владина седница одржана на 2 април, донесе нов Заклучок со кој се задолжуваат сите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство соопшти дека во следниот период додека трае вонредната состојба, покрај постоечките, ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 577 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 357 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија денеска беше во скопските општини Сарај, Шуто Оризари, Чаир и на плоштад „Македонија“ во центарот на Скопје со нивната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Превозниците во вонредна состојба дневно ќе возат по 11 часа, нови уредби за побрз транспорт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: