Без вода утре делови од бул „Србија“ и улиците „Топаанска“ и „Војдан Чернодрински“

ЈП Водовод и канализација соопшти дека утре од 9 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од бул. „Србија“ и бензинската станица „Окта“ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Поради уличен дефект ул.3 с Батинце. бб прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с.Батинце од 18:20 часот до завршување на дефектот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Без вода денеска од 9:30 се корисниците од село Батинци во Општина Студеничани. Како што соопшти РЦУК-Скопје, прекинот е заради остранување уличен дефект ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските медиуми пишуваат за наглиот скок на бројот на заразени од коронавирусот на Балканот. Германски „Шпигел“ се занимавал со порастот на заразени од ...
сите 174 | | | веќе видена

Сето она што во текот на овие 12 дена кампања го слушнавме низ Македонија се повторува и овде во Прилеп и тоа е доказ дека нема исклучоци, дека буквално оваа ...
сите 354 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода утре делови од бул „Србија“ и улиците „Топаанска“ и „Војдан Чернодрински“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: