На охридска инфектологија се згрижуваат пациентите од струшко


3 копии
2 копии
3 копии

Во Штип се регистрирани нови шест случаи позитивни на КОВИД-19, од кои тројца се здравствени работници од штипската Клиничка болница, информираше кризниот штаб ...
| | веќе видена | слични

Уште едно дете што било хоспитализирано на детското одделение во Кочани е позитивно на корона вирус. Двегодишното дете во болница било донесено вчера. ...
| | веќе видена | слични

Еден болничар е позитивен, а докторка инфектолог е негативна на Ковид-19, покажаа првичните тестови. Toa e прв случај на Истокот медицинско лице да биде ...
| | веќе видена | слични

Болничар од Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип е позитивен на коронавирус потврди директорот, Ален Ѓеорѓијев. Негативен е резултатот за младиот ...
| | веќе видена | слични

Во семејството на новинарот кој е позитивен на коронавирусот има член кај кој е потврден вирусот. Новинарот имал контакт со тој член од блиската фамилија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека денеска починале тројца пациенти од корона вирусот. Во неговата објава на Фејсбук, Филипче наведува дека ...
сите 454 | | | веќе видена

Од првомајските празници наваму е во благ, но константен пораст кривата на нови заболени, пресметано со просек од пет дена, за да се отстранат евентуални ...
сите 176 | | | веќе видена

Етика за млади Луѓето ги слават оние што му се посветиле на добродетелството на образованието на другите. Меѓу нив ги изделуваат и посебно ги одбележуваат оние ...
сите 199 | | | веќе видена

„Македонското здравство реагираше навремено и добро се справи со пандемијата со коронавирусот.Состојбата со епидемијата на коронавирусот е под контрола. Бројот ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На охридска инфектологија се згрижуваат пациентите од струшко

Од:
До кого (е-маил):
Порака: